jahad_header (5)

معدوم کردن بیش از 19 هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در دزفول

معدوم کردن بیش از ۱۹ هزار کیلوگرم فراورده خام دامی در دزفول

رئیس اداره دامپزشکی دزفول گفت: در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۹ هزار کیلوگرم فرآورده خامی دامی غیر قابل مصرف انسانی در سطح شهرستان معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، محسن ورجاوند رئیس اداره دامپزشکی دزفول اظهار داشت: در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه، نظارت های بهداشتی مستمر بر عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی و در بازدیدهای مشترک با جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت، تعزیرات و سایر ارگان ها از مراکز تولید، نگهداری و عرضه در سطح شهرستان بیش از ۴۴۰۰ مورد بازرسی بهداشتی در سال ۱۴۰۲ انجام شد.

وی ادامه داد: در بازرسی های بهداشتی انجام شده بیش از ۱۹ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف انسانی جمع آوری و برابر دستورالعمل های سازمان دامپزشکی با حکم مقام قضایی نسبت به معدوم سازی آنها اقدام شد.

ورجاوند همچنین افزود: شهروندان در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای فرآورده های خام دامی توجه داشته باشند و فرآورده های خود را از مراکز مجاز که تحت نظارت اداره دامپزشکی می باشند خریداری کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان از خرید گوشت و لاشه هایی که در کنار معابر و جاده ها به صورت غیرمجاز کشتار می شوند اکیدا خوددار کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در این خصوص می توانند مراتب را به شماره تلفن ۴۲۴۲۰۹۱۱-۰۶۱ اطلاع دهند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

 


برای فرستادن دیدگاه خود بايد وارد شوید یا نام نویسی نمایید.