jahad_header (5)

آغاز گرده افشانی نخیلات در هندیجان

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هندیجان با بیان این مطلب که مهمترین ارقام خرما در این شهرستان ارقام استعمران ، خضراوی،  برحی و زاهدی است گفت: گرده افشانی در نخیلات این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان؛  علی شکاری سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هندیجان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: گرده افشانی خرما از مهمترین فعالیت ها برای تولید خرمای مرغوب و اقتصادی است که نقش بسيار مهمی در افزایش عملکرد تولید و کیفیت محصول خرما را ایفا می کند.

 وی در ادامه افزود: در شهرستان هندیجان گرده افشانی نخیلات به صورت سنتی و دستی انجام می شود و معمولا به شکل قرار دادن خوشه گل نر در گل آذین ماده صورت می پذیرد تا درخت بارور شود.

شکاری بهترین زمان برای گرده افشانی را در ساعاتی که دمای هوا بالاتر است و ساعات گرم روز و زمانی که وزش باد شدید وجود ندارد برشمرد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هندیجان در خاتمه با بیان این مطلب که کل سطح باغات خرما درشهرستان را حدود ۴۰۰ هکتار  بوده که از این میزان  ۳۵۸ هکتار آن بارور است بیان داشت: از مهمترین ارقام خرما در این شهرستان می‌توان ارقامی نظیر استعمران، خضراوی،  برحی و زاهدی اشاره کرد.


برای فرستادن دیدگاه خود بايد وارد شوید یا نام نویسی نمایید.