jahad_header (5)
  • السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک - فرارسیدن ماه محرم  و صفر ، ماههای صبر و ایستادگی و مقاومت در مقابل ستمگران و زورگویان که با نهضت حضرت امام حسین ( ع ) در صحرای کربلا در سال ۶۱ هجری قمری بر ضد حکومت ستمگر یزید ابن معاویه و دستگاه فاسد اموی آغاز گردید و توسط پیروان آنحضرت همچنان زنده و با شکوه ادامه دارد  ، ارج می نهیم و از خداوند متعال قبولی تلاشهای مومنانه مردم  و انجام مراسم   عاشورا و احترام اهل بیت پیامبر بویژه برای هموطنان و همکاران خود آرزو می نماییم - فرارسیدن هفته دفاع مقدس ( ۳۱ شهریور الی ۶ مهر ) و  دفاع جانانه رزمندگان اسلام و ملت ایران از مرزهای کشور عزیزمان بر ضد تجاوز عراق و تحمیل جنگ ۸ ساله بر ایران و آسیب رسانی و ضررهای وسیع جانی ، معنوی و مادی به مملکت و شهادت و اسارت و جانبازی و آوارگی جمع کثیری از ملت شریف ایران بدنبال داشته است  را گرامی می داریم و برای کشور و ملت خود سلامتی ، عزت و رشد و تعالی آرزو می کنیم . -  فيش حقوق كاركنان سازمان مربوط به ماه شهریور ( ۶ ) سال ۱۳۹۹ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد

کشت کنجد برای اولین بار در لالی99/06/22

 

کشت کنجد برای اولین بار در لالی

۲ هکتار از اراضی لالی زیر کشت کنجد رفت.

 به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:   سرپرست  جهاد کشاورزی لالی از کشت کنجد برای اولین بار در این شهرستان در سطح ۲ هکتار از اراضی منطقه دشت لالی خبر داد.

مهرداد هزاریان افزود: کشت این محصول به دلیل برداشت سخت و غیرمکانیزه در چندین سال اخیر به‌شدت در استان و کشور کاهش‌یافته و ازآنجاکه دانه این گیاه دارای حدود ۲۵ درصد پروتئین و بین ۴۵ تا ۶۰ درصد روغن است صنایع فرآوری را تحت تأثیر قرار داد.

وی ادامه داد:  گیاه کنجد ازجمله گیاهان بومی ایران است که از قرن‌ها پیش در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر کشور کشت می‌شده و دارای نیاز آبی کم، گرمادوست و همچنین مقاومت زیادی به خشکی و گرما دارد.

هزاریان اظهار داشت: ازجمله مزایای کنجد می‌توان به اهمیت فراوان این محصول در توسعه کشاورزی مناطق خشک و نیمه‌خشک به‌عنوان یک کشت تابستانه، زراعت دوم در تناوب با غلات و نباتات جالیزی و اهمیت بسزایی که در توسعه کشاورزی پایدار دارد اشاره کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به فواید بی‌شمار این محصول از جمله کمک به خودکفایی ، نیاز صنایع برای تولید انواع مشتقات این محصول ازجمله حلوا، شیرینی و شکلات و .... می باشد.

 

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/1732

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom