jahad_header (5)
  • فرارسیدن ماه مبارک رمضان این ماه طاعت و عبادت مخلصانه خدا را به همه مسلمانان و بویژه هموطنان گرامی و همگاران محترم تبریک گفته ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات پروردگار صحت و سلامتی و ازبین رفتن بیماری کرونای منحوس را از خداوند طلب می نماییم . - فیش حقوق كاركنان سازمان جهادکشاورزی خوزستان مربوط به ماه اسفند ( ۱۲ ) سال ۱۳۹۹ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد و در دفتر استان قابل مشاهده و چاپ می باشد

هشدار دامپزشکی خوزستان در خصوص خرید مرغ زنده

هشدار دامپزشکی خوزستان در خصوص خرید مرغ زنده
اداره کل دامپزشکی استان در خصوص خرید مرغ زنده و به خطر افتادن سلامت افراد جامعه هشدار داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: مدیر کل دامپزشکی استان گفت:در حال حاضر تعداد قابل توجهی مرغداری در استان مشغول پرورش مرغ به روش بهداشتی بوده و مرغ های تولیدی خود را در پایان دوره پرورش، به منظور کشتار به کشتارگاه های طیور منتقل می کنند و در کشتارگاه ها مرغ ها تحت نظارت، ناظرین شرعی و بهداشتی دامپزشکی به روش اسلامی و شرعی طبق موازین و مقررات بهداشتی سازمان دامپزشکی در راستای تولید محصول سالم و حلال ذبح می شوند.
مصطفی کنارکوهی افزود :با توجه به نظارت های صورت گرفته توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی فقط محصولات سالم و بهداشتی به مصرف کننده می رسند
همچنین مرغ های تولیدی در کشتارگاه های صنعتی طیور به صورت گرم (کشتار روز) و بسته بندی شده و دارای تاریخ مصرف و انقضا و درج قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .
وی ادامه داد:متأسفانه افرادی بر خلاف قانون و مقررات و بشکل کاملا غیر بهداشتی و در شرایط محیطی بسیار آلوده ، اقدام به عرضه مرغ به شکل زنده و ذبح آن در سطح معابر عمومی، مغازه ها و یا منازل می کنند.
کنارکوهی تصریح نمود:افراد مذکور به منظور تأمین منافع خود از طریق عرضه مرغ زنده با به خاطرانداختن سلامت عمومی جامعه، مشکلات زیست محیطی و بهداشتی فراوانی را برای جامعه به بار می آورند.
وی اظهار داشت:عرضه مرغ به شکل زنده و ذبح آن در اماکن عمومی و منازل خطراتی مانند انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام از طریق پرنده زنده، لاشه، خون، پر' و فضولات مرغ را بدنبال دارد که باعث ایجاد آلودگی های زیست محیطی، تجمع حشرات و حیوانات موذی، رشد آلودگی های ثانویه در لاشه و بقایای به جا مانده از ذبح مرغ و احتمال انتقال آلودگی های مختلف را دربردارد.
کنارکوهی افزود:در همین راستا به تمامی شهروندان عزیز توصیه می گردد برای حفظ سلامتی و بهداشت خود و خانواده و همچنین در راستای کمک به بهداشت محیط زیست و هم نوعان خود از خرید مرغ زنده خودداری کنند و گوشت مرغ مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر و مجاز و بصورت بسته بندی شده با درج تاریخ تولید انقضا و قیمت تهیه کنند .
وی اضافه کرد:اداره کل دامپزشکی خوزستان با تمام واحدها و افرادی که مبادرت به عرضه و فروش مرغ زنده نمایند و بهداشت عمومی جامعه را به مخاطره می اندازند برخورد قانونی بعمل می آورد .

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/1934

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom