jahad_header (5)
  •  فیش حقوق كاركنان سازمان جهادکشاورزی خوزستان مربوط به ماه فروردین ( ۱ )  سال ۱۴۰۱ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد و قابل مشاهده و چاپ می باشد

لزوم ورود تکنولوژی به کشاورزی برای ارتقاء بهره وری

 

لزوم ورود تکنولوژی به کشاورزی برای ارتقاء بهره وری

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بهره وری پایین در بخش کشاورزی ناشی از سنتی بودن کشاورزی و عدم ورود علم و تکنولوژی به این بخش است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: جلسه کاربرد فناوری نانو در بخش کشاورزی برگزار شد.

رییس سازمان در این جلسه با اشاره به وجود مراکز تحقیقات و دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان کم نظیر در استان گفت: ظرفیت های کشاورزی استان کم نظیر است و بهره وری پایین در این بخش ناشی از سنتی بودن کشاورزی و عدم ورود علم و تکنولوژی به این بخش است.

خدارحم امیری زاده افزود: امسال به فرموده مقام معظم رهبری تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی نامیده شده و شاه کلید بهره وری در کشور نیز همین موارد می باشد و این موضوع نباید منحصر به امسال باشد.

وی ادامه داد: علم دانشمندان کشور ما به دنیا صادر می شود در حالیکه باید در کشوربه نحو احسن استفاده شود.

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان هم اظهار داشت:ماموریت کمیته فناوری نانو در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در راستای تامین امنیت غذایی پایدار ، افزایش کمی و بهبود کیفی تولیدات کشاورزی ، کاهش ضایعات و ایجاد مواد با ارزش افزوده بالا از پسماندها و دستیابی به توسعه پایدار و حفظ منابع پایه ملی می باشد.

گیلانی تصریح نمود: ترویج و آموزش عمومی نانو برای افزایش مشارکت ذی نفعان در توسعه و بکارگیری فناوری نانو در بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و صنایع غذایی، ارتقاء کیفیت علمی و پژوهش سرمایه های انسانی کارآمد در بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و صنایع غذایی، مدیریت توسعه فناوری با هدایت محققان و فناوران مستعد برای شکل گیری صنعت نانودر بخش کشاورزی ، منابع طبیعی و صنایع غذایی از برنامه های کلان کمیته فناوری نانوی وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

معاون برنامه رزی و امور اقتصادی سازمان نیز اظهار داشت: نیاز است برنامه ای برای رسیدن به شاخص هایی که تعیین شده تدوین شود و نیازسنجی ها بر اساس این برنامه تدوین شده صورت گیرد و تجاری سازی انجام شود .

جواد سلطان کاظمی اضافه کرد: در تبصره ۱۸ برای تبدیل ایده به تجاری سازی تسهیلات کم بهره در نظر گرفته شده که می توان از این تسهیلات استفاده کرد.

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/2919

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom