jahad_header (5)
  • فرا رسیدن سال جدید سال ( ۱۳۹۸ ) و آغاز بهار طبیعت و عید سعید نوروز را به همه هموطنان گرامی بویژه همکاران محترم تبریک گفته و برای کشورمان و ملت شریف ایران آرزوی پیشرفت و توسعه همراه با عزت و سربلندی و سالی پر خیر و برکت و سلامتی و موفقیت می نماییم - به اطلاع هموطنان گرامی می رساند ، دستور العمل توزیع گوشت قرمز وارداتی و خرید محصولات مشمول خرید تضمینی در قسمت دستورالعملهای این پورتال قابل مشاهده است .- به اطلاع همكاران محترم مي رساند ، فيش حقوق كاركنان سازمان ، ماه اسفند ( ۱۲ ) سال ۱۳۹۷ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج شده است.

شکر مهمترین نیاز زنبورداران سیل زده خوزستان98/1/25

شکر مهمترین نیاز زنبورداران سیل زده خوزستان

در سیلاب خوزستان ۳۰ درصد کندوهای زنبور عسل به زیر آب رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: رییس اتحادیه زنبورداران استان گفت: با توجه به سیلاب اخیر در استان پوشش گیاهی در بهترین فصل تغذیه زنبور زیر آب رفته است و میزان سیلاب در برخی مناطق  طوری است که زنبورداران قادر به بازدید از کندوهای خود نمی باشند.

کریمی افزود: در حال حاضر بیشترین نیاز زنبوردارن به کیک جایگزین گرده که از گرده گل و عسل تشکیل شده می باشد و در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت این مسئله کمک شایانی به زنبوردارانی که کندوهای آن ها از سیل محفوظ مانده اند می کند.

وی حجم کندوهای خسارت دیده را ۳۰ درصد کل کندوهای بومی و مهاجر استان عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس این تخمین بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به زنبورداران خسارت وارد شده است.

کریمی ادامه داد: سهمیه شکر استان جهت کندوهای استان ۳۰۰ تن می باشد که نیمی از آن توزیع شده است.

شایان ذکر است سال گذشته ۳۰۰ هزار کلنی زنبور عسل در استان مستقر شدند.

 

 

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/1344

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom