jahad_header (5)
  • فیش حقوق كاركنان سازمان جهادکشاورزی خوزستان مربوط به ماه اردیبهشت ( ۲ ) سال ۱۴۰۰ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد و قابل مشاهده و چاپ می باشد

سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گردان خط شکن جبهه اقتصادی

سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گردان خط شکن جبهه اقتصادی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت:سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در سال جهش تولیدبه این شعار در سال گذشته جامه عمل پوشاند و گوی سبقت را در تولید برخی محصولات کشاورزی از دیگر استان‌های کشور ربود
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: ريیس سازمان در جلسه کمبود آب و ضرورت کشت و‌مدیریت محصولات تابستانه گفت: سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در سال جهش تولید با کسب مقامهای نخست پیاپی در تولید انواع محصولات کشاورزی به این شعار در سال گذشته جامه عمل پوشاند و گوی سبقت را در تولید برخی محصولات کشاورزی از دیگر استان‌های کشور ربود و خداوند بزرگ را شاکریم که به عنوان سربازان جبهه اقتصادی، با برنامه‌ریزی منظم، ایثار و تفکر جهادی توانستیم به این مهم دست یابیم.

امیری زاده با اشاره به مقام نخست تولید گندم در ۸ سال پیاپی در خوزستان تصریح کرد: امسال موفق به خرید یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان شدیم.
وی با بیان این که امسال بیش از یک سوم کلزای کشور در استان خوزستان تولید شده اظهار داشت : امسال موفق به کسب رتبه نخست در زمینه کشت کلزا شدیم همچنین با توجه به اینکه تا کنون ۸۰۰ هزار تن چغندرقند برداشت شده پیش بینی می‌شود تا پایان برداشت بیش از یک هزار تن چغندرقند از مزارع استان برداشت شود.
امیری زاده خوزستان را پیشانی کشاورزی کشور برشمرد و تصریح نمود:استان خوزستان با وجود تمام موانع و مشکلات موجود، همچنان گردان خط‌شکن جبهه کشاورزی کشور است.

وی ضمن اشاره به تنش آبی و خشکسالی اظهار کرد: امسال ما سخت‌ترین خشکسالی در ۵۰ سال گذشته را پیش رو خواهیم داشت ، سال گذشته به دلیل کاهش بارندگی ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم ما از بین رفت و از این میزان سطح زیر کشت محصولات دیم کمتر از ۳۰ هزار تن محصول برداشت شد.
امیری زاده با بیان این مطلب که امسال در تامین گندم بذری مشکلی نخواهیم داشت گفت: سال گذشته میزان بذر مصرفی استان  ۵۱ هزار تن بوده که با توجه به نیاز کشاورزان امسال ۵۷ هزار تن گندم بذری تهیه و ذخیره شد و در این زمینه کشاورزان با مشکلی مواجه نخواهند بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: خوزستان با تولید بیش از ۱۷.۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی، ۱۴ درصد کل تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است و نقش مهمی در امنیت غذایی ایفا میکند

امیری زاده گفت: با توجه به تنش آبی امسال و مصوبه ستاد مدیریت بحران استان، کشاورزان از کشت محصولات پر آب‌بر  خودداری کرده و با رعایت الگوی کشت و صبوری این بحران را پشت سر بگذاریم.

وی در خاتمه با تاکید بر حضور حداکثری در انتخابات خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات وظیفه‌ای شرعی، انسانی، قانونی و دینی است و طبق فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب، خانواده بزرگ جهاد کشاورزی استان در این فریضه دینی حضور حداکثری خواهند داشت.

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/2128

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom