jahad_header (5)

خوزستان پیشتاز تولید گیاهان گلدار گلخانه ای در کشور

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن  اشاره به ظرفیت های کشاورزی این استان گفت: خوزستان رتبه نخست کشور در تولید گیاهان گلدار گلخانه‌ای را دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، محمد حسنی نسب  مدیر امور باغبانی سازمان ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط اقلیمی خوزستان و فراهم بودن عوامل محیطی، می‌توان این استان را به عنوان یکی از مراکز ذخایر ژنتیکی و قطب‌های اصلی گیاهان زینتی برشمرد.

وی افزود: سالانه بیش از ۳۶۵ میلیون شاخه گل بریده، انواع گیاهان زینتی و نشا در استان خوزستان تولید می شود.

حسنی نسب با اشاره به اینکه خوزستان در تامین نیاز بازار داخلی گیاهان زینتی سهم قابل توجهی را دارد ادامه داد: بخش دیگری از تولیدات استان برای صادرات به کشورهای دیگر اختصاص داده می‌شود.

وی اظهارکرد: استان خوزستان همچنین رتبه نخست تولید گیاهان گلدار گلخانه ای، رتبه دوم در تولید گل های شاخه بریده رز، مریم، گلایول، و شمعدانی و رتبه سوم را در تولید گل نرگس و انواع نشا در کشور به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است، کارشناسان حوزه باغبانی، معتقدند با توجه به ظرفیت گلخانه ای و طبیعت ملایم استان خوزستان در نیمه دوم سال، این ظرفیت وجود دارد که با تلاش کشاورزان و مهیا کردن شرایط برای آنها، شاهد تولید ۲ یا ۳ برابری گیاهان زینتی در استان باشیم.

 


برای فرستادن دیدگاه خود بايد وارد شوید یا نام نویسی نمایید.