jahad_header (5)
  •  فیش حقوق كاركنان سازمان جهادکشاورزی خوزستان مربوط به ماه فروردین ( ۱ )  سال ۱۴۰۱ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد و قابل مشاهده و چاپ می باشد

برداشت محصولات پاییزه در خرمشهر

برداشت محصولات پاییزه در خرمشهر

عملیات برداشت گندم ، جو و کلزا در شهرستان خرمشهر آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: برداشت گندم و کلزا از سطح ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع شهرستان آغاز شده است.

یعقوب دارمی‌زاده  افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۱۹ هزار تن گندم توسط ۶۰ دستگاه کمباین در شهرستان برداشت شود.
وی عمده ارقام محصول کشت شده گندم را چمران ۲ و مهرگان بیان و اظهار داشت: در سال زارعی گذشته ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن گندم از سطح ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی غرب کارون، حفارشرقی و شلمچه برداشت و به ۲ مرکز خرید کفیشه و کارخانه آرد خرمشهر تحویل داده شد.

دارمی زاده از  برداشت جو از زمین‌های کشاورزی خرمشهر نیز خبر داد و تصریح نمود: برداشت محصول جو از سطح  سه هزار هکتار در خرمشهر آغاز شده است.
وی  با بیان اینکه ۲ مرکز خرید تضمینی آماده خرید محصول گندم از کشاورزان هستند اظهار داشت: پنج گروه بازرسی در قالب ۱۵ نفر از کارشناسان در زمان برداشت بر عملیات نظارت دارند.

دارمی زاده با اشاره به برداشت کلزا در شهرستان نیز گفت: برداشت دانه روغنی کلزا نیز با هشت دستگاه کمباین آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۳۳ تن دانه روغنی کلزا از سطح ۴۴۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به مدت ۱۰ روز برداشت شود.

وی ادامه داد: یک مرکز خرید در سطح شهرستان خرمشهر محصول کلزا را از کشاورزان با قیمت تضمینی خریداری می‌کند.

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/2891

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom