jahad_header (5)
  • السلام علیک یا ابا عبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک - فرارسیدن ماه محرم  و صفر ، ماههای صبر و ایستادگی و مقاومت در مقابل ستمگران و زورگویان که با نهضت حضرت امام حسین ( ع ) در صحرای کربلا در سال ۶۱ هجری قمری بر ضد حکومت ستمگر یزید ابن معاویه و دستگاه فاسد اموی آغاز گردید و توسط پیروان آنحضرت همچنان زنده و با شکوه ادامه دارد  ، ارج می نهیم و از خداوند متعال قبولی تلاشهای مومنانه مردم  و انجام مراسم   عاشورا و احترام اهل بیت پیامبر بویژه برای هموطنان و همکاران خود آرزو می نماییم - فرارسیدن هفته دفاع مقدس ( ۳۱ شهریور الی ۶ مهر ) و  دفاع جانانه رزمندگان اسلام و ملت ایران از مرزهای کشور عزیزمان بر ضد تجاوز عراق و تحمیل جنگ ۸ ساله بر ایران و آسیب رسانی و ضررهای وسیع جانی ، معنوی و مادی به مملکت و شهادت و اسارت و جانبازی و آوارگی جمع کثیری از ملت شریف ایران بدنبال داشته است  را گرامی می داریم و برای کشور و ملت خود سلامتی ، عزت و رشد و تعالی آرزو می کنیم . -  فيش حقوق كاركنان سازمان مربوط به ماه شهریور ( ۶ ) سال ۱۳۹۹ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج گرديد

ارتقاي ميزان توليد محصولات كشاورزي خوزستان به ۲۴ ميليون تن

ارتقاي ميزان توليد محصولات كشاورزي خوزستان به ۲۴ ميليون تن 

اهواز - معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان گفت: ۳۵۰ هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي استان را تحت پوشش طرح ولايت قرار داده كه ميزان توليد محصولات كشاورزي به ۲۴ ميليون تن مي رسد. 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قاسمي نژاد ظهر امروز دوشنبه در نشست با اعضاي خانه كشاورز و اعضاي هيئت روسي اظهار كرد: اميدوارم نهادهاي مردمي و بخش خصوصي در شرايطي قرار بگيرند كه بار اصلي امور اين بخش را فارغ از دولت به دوش بگيرند و روزي برسد كه دولت فقط امر نظارت را برعهده داشته باشد.

وي افزود: استان خوزستان بالغ بر ۶.۴ ميليون هكتار مساحت داشته و چهار درصد از مساحت كشور را دارد، اين استان جمعيتي بالغ بر ۴.۳ ميليون نفر است و بين سه تا سه هزار و ۶۰۰ متر ارتفاع از سطح دريا دارد.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان تصريح كرد: ميانگين بارندگي اين استان بر اساس آمار ۳۰ ساله ۲۵۵ ميلي متر و ميزان تبخير سالانه نيز دو هزار و ۱۰۰ ميلي متر يعني هشت برابر بارندگي استان است.

قاسمي نژاد اضافه كرد: در خوزستان شاهد زمستان هاي معتدل با ميانگين حداقل مطلق ۱۵ درجه سانتيگراد و تابستان هاي گرم با ميانگين ۱۵ درجه سانتيگراد و حداكثر مطلق ۵۳ درجه سانتيگراد هستيم.

وي ادامه داد: خوزستان از يك پتانسيل بسيار قوي برخوردار است و پنج رودخانه پرآب دائمي در استان با ۳۱ ميليارد مترمكعب سالانه در جريان است.

شبكه آبياري مدرن

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان با اشاره به اينكه بالغ بر ۵۰۰ هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي اين استان از شبكه آبياري مدرن برخوردار هستند گفت: در خوزستان يك ميليون و ۴۵۰ هزار هكتار زمين براي كشاورزي به زير كشت مي رود و از ويژگي هاي اين استان امكان كشت تا سه نوبت در يك خاك زراعي هست.

قاسمي نژاد افزود: دسترسي به آب هاي آزاد، وجود هشت شهرستان بندري و يك منطقه آزاد از ديگر ويژگي هاي استان خوزستان است، ۱۹۰ هزار نفر بهره بردار بخش كشاورزي در اين استان داشته و از نظر نظام بهره برداري ۱۲ شركت بزرگ داريم كه ميزان برداشت آنها از ۱۵۰ هزار هكتار تا حداقل پنج هزار هكتار در نوسان دارد.

به گفته وي، سالانه به ميزان ۱۴ و نيم ميليون تن محصولات زراعي و باغي در استان توليد مي شود.

حذف هزينه هاي انبارداري براي طرف روس

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان ادامه داد: همچنين ۳۵۰ هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي خوزستان را تحت پوشش طرح ولايت قرار داده كه بعد از اتمام آن ميزان توليد محصولات كشاورزي اين استان به حدود ۲۴ ميليون تن ارتقا پيدا مي كند.

قاسمي نژاد اضافه كرد: در زمينه صيفي، گل، گياه، نهال، بذر، غلات، خرما و ساير محصولات ديگر به ويژه علوفه آمادگي صادرات به كشورهاي همسايه را داريم.

وي با بيان اينكه رويكرد و تأكيد جمهوري اسلامي ايران و وزارت جهاد كشاورزي بر توليد محصول سالم و ارگانيك است كه توليد چنين محصولاتي را از ۱۵ سال پيش آغاز كرده اي خطاب به هيئت روسي گفت: شرايط آب و هوايي خوزستان به شكلي است كه محصولات را در هر زماني توليد مي كند و مي توانيم بخش عمده از هزينه هاي انبارداري را براي شما حذف كرده و محصولات تازه را در اختيارتان قرار بدهيم.

Trackback URI: https://ajkhz.ir:443/main/index.php/trackbackNews/1

دیدگاه‌ها

کد موجود در تصویری که مشاهده می کنید را وارد کنید
XML دیدگاه ها: RSS | Atom