• فرا رسیدن سال جدید  سال ( ۱۳۹۸ ) و آغاز بهار طبیعت و عید سعید نوروز را به همه هموطنان گرامی بویژه همکاران محترم تبریک گفته و برای کشورمان و ملت شریف ایران آرزوی پیشرفت و توسعه همراه با عزت و سربلندی و سالی پر خیر و برکت و سلامتی و موفقیت می نماییم - به اطلاع هموطنان گرامی می رساند ، دستور العمل توزیع گوشت قرمز وارداتی و خرید محصولات مشمول خرید تضمینی در قسمت دستورالعملهای این پورتال قابل مشاهده است .- به اطلاع همكاران محترم مي رساند ، فيش حقوق كاركنان سازمان ، ماه اسفند ( ۱۲ ) سال ۱۳۹۷ و ماههاي قبل از آن در اين پورتال درج شده است.

آغاز کشت کلزا در شهرستان رامهرمز96/8/21

 

آغاز کشت کلزا در شهرستان رامهرمز

بیش از ۵۰۰ قرارداد جهت کشت کلزا در شهرستان رامهرمز به انعقاد رسیده است.

بنا بر گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: مدیر جهاد کشاورزی رامهرمز با اعلام خبر فوق اعلام کرد: تاکنون ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته است.

سید محمدرضا حسنی تصریح کرد:  در همین راستا ۵۵۰ قرارداد منعقد و ۲۰۳ نفر بهره بردار در زمینه کشت محصول کلزا فعالیت دارند.

وی ادامه داد:  تاکنون بیش از  ۵هزار و ۴۰۰ کیلوگرم بذر کلزا نیز بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

حسنی ارقام کشت شده کلزا را هایولا ۴۰۱، ۴۸۱۵ ، ۴۲۰ و ۵۰ عنوان کرد و پیش بینی کرد میزان کشت کلزای شهرستان رامهرمز امسال یک هزار هکتار باشد که نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد افزایش نشان می دهد.

وی توسعه و ترویج کشت کلزا را عامل افزایش حاصلخیزی خاک، اصلاح بافت خاک زارعی، کنترل تلفیقی آفات و بیماری ها و افزایش عملکرد غلات دانست.

Trackback URI: http://ajkhz.ir/main/index.php/trackbackNews/130